Radost z učeníZábavaKomunikace
Mgr. et Mgr. Andrea Klichová

CZ EN RUinfo@jazykovyrybnicek.cz777 056 346
"JAZYKY S LEHKOSTÍ! Radost, zábava a komunikace."

Vzdělání: Univerzita Karlova – Filozofická fakulta – čeština, ruština (promoce: 1996), Slezská univerzita – Filozoficko-přírodovědecká fakulta – angličtina, čeština (promoce: 2005)

Další kurzy, certifikáty: Methodology and language specialized in teaching mixed ability classes and children with learning difficulties (1999), Oxford professional development training (2010, 2011, 2012, 2013), Sladění rodiny a profese (2011), Presentation skills (2013), Cloverleaf konference (2013), Kurz komunikativní metodiky miniCelta (2013), Inteco- Integrativní koučink (2013), Pracovní stáž v Anglii, Plymouth, VETPRO Programme- Support for innovation and improving the quality and efficiency of vocational adult language training, Tellus Group Plymouth, United Kingdom (2014)

Proč právě Little Pond? Je to u nás takový jazykový "rybníček". Jednak tím, že jsme v ulici Na Rybníčku, a jednak tím, že jsme malá a útulná školička, kde vás naučíme plavat! Založením jazykové školy Little Pond jsem si splnila svůj sen o uplatnění svých představ o výuce, prostředí školy a nabízených službách. Výuka cizího jazyka je stejně tak jako kadeřnictví především služba lidem. Je to práce kreativní, proměnlivá a zodpovědná. Každý kurz, který jsem kdy vedla, byl pro mne velkým obohacením a přínosem. Ráda komunikuji s lidmi a těší mne, když s nimi mohu sdílet své zkušenosti a předávat jim jazykové znalosti. S nadšením tvořím kolem sebe tým podobně zaměřených lidí, kteří milují angličtinu, mají chuť na sobě pracovat a plnit si své sny.

Motto: Mám v životě to štěstí, že dělám práci, která je zároveň mým koníčkem. Miluji angličtinu v jakékoli podobě, ať už se jedná o mluvené slovo, film nebo komunikaci. Angličtina není nuda! Je to zábava a radost z toho, že můžeme být „jiným člověkem“. Ne nadarmo se říká „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Osobně je to pro mne velmi obohacující, když sleduji u svých studentů jejich pokroky. Jsem zastánce individuálního přístupu ve výuce, na každého platí něco jiného. Důležité je rozhodnout se, že chci se sebou něco dělat, a pak už postupovat po krůčcích kupředu. Angličtina je všude kolem nás, vždy motivuji své studenty k tomu, ať se učí vidět ji – v písničkách, filmech, při cestování- a ať ji vpouštějí po kouskách do svého života.

Zahraniční stáž v rámci projektu "Podpora inovací a zvyšování kvality a efektivity odborného vzdělávání dospělých", Plymouth, England, 8.2.-15.2. 2014: návštěva Devonport High School for Boys a Ivybridge Community College, monitoring jazykového vzdělávání, seznámení s metodikou a učebními materiály, diskuse s učiteli jazykového oddělení a vedením školy.